Our Products
Check out our Products. Click on the pictures to see more information. Prices listed are the product without the jar included. Price for half gallon jar is $4, quart/pint jars are $2.
$8 quart
$4 pint
Yogurt comes in quart and pint jars. We make the yogurt right on our farm.
$16 quart
$8 pint
Our Heavy Cream is sold in quart and pint jars. We separate the cream from the milk on our farm.
$8 quart
$4 pint
Our Kefir comes in quart and pint jars. Kefir is full of probiotics and is very healthy.
$8
Our duck eggs are always fresh with the ducks being free range. Duck eggs are also very healthy.
$6
We have fresh brown eggs from our own hens. Our hens are free range. They are fed only the best diet and in season have fresh grass daily.
$3 - $15
100% pure Beeswax candles that are great for burning. Price depends on the size.